PZF Okręg Śląsko-Dąbrowski Ogólnopolski Klub Zainteresowań Filatelistycznych Silesiana

  • Polski
  • Angielski
  • Hiszpański
  • Francuski
  • Niemiecki

Aktualnie online

Gości online: 21

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 17
Najnowszy użytkownik: Tadeusz Kulik

Kalendarz

Po Wt śr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

ZegarAnkieta

Jak oceniasz stronę "Silesiany"Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.

Licznik

free counters

Metalowe Kapsle

Kolekcjonerstwo

Przedmowa

Szanowni członkowie Ogólnopolskiego Klubu Zainteresowań Filatelistycznych „SILESIANA”    

Jeśli mamy być szczerzy to jesteśmy bardzo szczęśliwi i pozytywne zbudowani że Ogólnopolski Klub Zainteresowań Filatelistycznych „SILESIANA” reaktywował stronę Okręgu Śląsko-Dąbrowskiego i dostosował ją dla swoich potrzeb, zmieniając nazwę strony, niektóry działy i zakładki. Reaktywacja pozwoliła jednak zachować wszystkie informacje, newsy a także działy: Budujemy eksponat, Tematy proponowane, Kącik kolekcjonerski i inne.

„SILESIANA” TO ŁACIŃSKA NAZWA ŚLĄSKA.

W związku z tym na tej stronie będą zamieszczane wszystkie informacje związane z działalnością filatelistyczną i inną kolekcjonerską na Śląsku z szczególnym uwzględnieniem tego co dzieje się w Naszym Klubie.

Redaktor strony
Andrzej Nowak

Prezes Klubu
Krystian Szejka

Szanowni Członkowie Okręgu Śląsko-Dąbrowskiego PZF

    Od pewnego czasu strona internetowa Okręgu Śląsko-Dąbrowskiego jest kompletna i gotowa. Zakończone zostały wszystkie testy i poprawione wszystkie usterki. Można powiedzieć produkt jest gotowy i oddajemy go w wasze ręce. Zarząd Okręgu jest zadowolony, wręcz szczęśliwy że do końca bieżącej kadencji udało mu się zrealizować w 100% wszystkie założenia tego ambitnego projektu.
Projekt został tak pomyślany aby był zgodny z statutem związku, prawem obowiązującym w naszym kraju, wytycznymi władz związku i oczekiwaniem członków i kolekcjonerów...

Zgodnie z Art. 1. Statutu PZF (cytat);
1. Polski Związek Filatelistów (w skrócie PZF), zwany dalej „Związkiem” jest stowarzyszeniem kulturalno-oświatowym zrzeszającym na zasadzie dobrowolności; filatelistów wolontariatu, filatelistów i innych kolekcjonerów uznających Statut Związku.

Członkowie i kolekcjonerzy Okręgu Śląsko-Dąbrowskiego mogą czynnie uczestniczyć w prezentowanym przez Zarząd programie i mogą za darmo (gratisowo) korzystać z wszystkich działów tej strony pod jedynym warunkiem - muszą mieć opłacane na bieżąco składki członkowskie.

Zgodnie z Art. 4 pkt. 2a Statutu PZF
2. Związek realizuje swoje cele przez:
a) udzielanie porad, szkolenie oraz pomoc w zbieraniu znaków pocztowych i w wystawiennictwie,

Członkowie mogą realizować swoje cele przez wprowadzone na stronie działy;

1/ „Tematy proponowane” - to nic innego jak udzielanie porad, wskazówek itd. Na dziś zostały opracowane takie tematy jak; Kwiaty storczyków, Kaplica Sykstyńska, Ptaki, Samochody, Ryby, Miś (zabawka), Papugi, Architektura w sumie 23 tematy.

2/ „Budujemy eksponat” - to szkolenie,
Udało się na dziś zaprezentować walory takie jak; Telegram, Karnecik, Koperta pocztowa, Maksimafilia, Zeszycik znaczkowy w sumie 16 rodzajów kolekcjonowanych walorów.

3/ „Spotkania wymienne, giełda” - to nic innego jak pomoc w zbieraniu znaków pocztowych, nic innego jak pomoc w zakupie czy sprzedaży walorów
filatelistycznych. W tym dziale poszliśmy dalej - aby nie zaśmiecać, nie utrudniać tym mniej zawansowanym sprzedaży, wymiany walorów filatelistycznych postanowiliśmy odpłatnie uruchomić mini giełdy – spotkania wymienne! Uzyskane z tego procederu środki pozwolą nam na zapłacenie serwera, domeny! W związku z tym ruchem okręg nie jest narażony na wydatki związane z internetową stroną filatelistyczną okręgu!

4/ „Wystawiennictwo” – każdy wystawca może zaprezentować swój eksponat w Galerii Polskich Eksponatów której link, dostęp i korzenie są na naszej stronie.
Poza tym mamy „Kącik Kolekcjonerski” w którym samemu można prezentować swoje zdobyte walory filatelistyczne, tworzyć katalogi. Na dziś w tym dziale mamy; Kosmos, Kartki pocztowe Watykanu, Aerogramy Watykanu, Papież na kartkach maksimafilii.

5/ W dziale „Nasi następcy” - prezentować będziemy swoje dzieci, swoich wnuków i wszystkich tych których udało nam się nakłonić do filatelistyki.

6/ W dziale „Ostatnio kupiłem” - prezentowane będą walory ostatnio kupione przez naszych okręgowych kolekcjonerów.

7/ Ostatnim zrealizowanym pomysłem jest zakładka „Oddział” w której można zaprezentować swoje oddziałowe osiągnięcia i swoją oddziałową historię. Oddział Ruda Śląska już z tej opcji skorzystał.

    Te ambitne plany nigdy nie zostały by zrealizowane gdyby nie wena, fantazja i niedoceniona pomoc Wojciecha Kapały i bezinteresowna twórczość Adama Staronia którym w tym miejscu dziękuję w sposób szczególnie piękny i uprzejmy!.
    Oddając tę stronę w Wasze ręce wytrącamy Wam poważny argument podnoszony w wszystkich dyskusjach - „co dostajemy za płacone składki”. Dostajecie tą uniwersalną i wszechstronną stronę internetową. Dostajecie stronę jakiej do dziś nie udało się nikomu z filatelistycznych stowarzyszeń czy organizacji światowych stworzyć. Stronę na której prezentowane są wszystkie okręgowe przedsięwzięcia, stronę na której możesz zaprezentować swój oddział, swoje eksponaty, kolekcjonowane materiały, stronę na której możesz pokazać swoich następców i dowiedzieć się co najlepiej zbierać i w jakim kierunku iść przy budowie eksponatu! Stronę na której możesz kupić potrzebny walor i stronę na której możesz sprzedać, wymienić walor nie potrzebny, stronę na której możesz zamieścić informację że coś kupisz czy potrzebujesz!
    To jak ta strona będzie wyglądała zależy tylko i wyłącznie od nas samych! W związku z powyższym bardzo serdecznie proszę przysyłajcie materiały z organizowanych spotkań, imprez, wystaw, materiały do nie zakończonych działów itd.. Ta strona to nasza wizytówka ! I tylko od nas będzie zależało jak ta wizytówka będzie oddziaływała na nasze środowisko!
    Budującym jest fakt że członkowie innych okręgów chcieliby pochwalić się ostatnimi zakupami prezentując je w dziale "Ostatnio kupiłem", są tacy którzy by coś wymienili, czegoś szukają. Ta strona została zbudowana dla członków Okręgu Śląsko-Dąbrowskiego i tylko Oni maja prawo brać czynny udział w tym programie (chyba że postanowimy inaczej!)

Za zarząd;
Andrzej Nowak - prezes.
 

Copyright 2009 Polski Związek Filatelistów - Okręg Śląsko Dąbrowski. Wszystkie praca zastrzeżone.
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2009 by Nick Jones.
Design: MaGiK, Code: Seba0p