HANDBUCH OBERSCHLESIEN – Nowe długo oczekiwane wydawnictwo Gunnara Grubera.
Dodane przez Andrzej Nowak dnia Wrzesień 10 2020 15:51:53


Treść rozszerzona


HANDBUCH OBERSCHLESIEN – Nowe długo oczekiwane wydawnictwo Gunnara Grubera.

Od wielu lat oczekiwano na kontynuację historycznego wydania HANDBUCHU Rolfa RITTERA. Oczekiwać tego można było tylko od Gunnara Grubera, który od wielu lat w swoich książkach i wydawanych kwartalnie Rundbriefach publikował swoje badania oraz nowe odkrycia filatelistów oraz swoje.

Wreszcie doczekaliśmy się monumentalnego opracowania zebranego w 4 segregatorach i 3200 stronach. Wydanie w segregatorach można tłumaczyć chęcią nawiązania do pracy Rittera. Zachowana została nawet kolorystyka i liternictwo Rittera, przez co G.Gruber chciał oddać prawdopodobnie hołd i uznanie dla pracy Rittera. Segregatory umożliwiają również uzupełnianie zawartości o nowe prace, które przez następne dwa lata będą wydawane przez Autora.

Trudno opisać całość materiału zawartego w wydawnictwie. Dla przykładu trzy skany z najciekawszego prawdopodobnie dla większości filatelistów tomu drugiego zawierającego nowe katalogi wszystkich stempli Śląska, ambulansowych, urzędowych, korkowych, militarnych.

W pozostałych tomach niezwykle ważny dla każdego filatelisty rys historyczny, zarządzenia dotyczące tego okresu. Niezwykle obszerny Dział dotyczący wszystkich wydań filatelistycznych z dokładnym opisem arkuszy, dat itp. Itd.

Cena za to wydawnictwo to 249 EUR plus przesyłka ok. 6 EUR na terenie Niemiec i ok. 20 EUR do Polski.

Zamówienia można kierować bezpośrednio do Gunnara Grubera na adres; os-gruber@web.de

Wydawnictwo bez którego zarówno amatorska jak i profesjonalna Filatelistyka z okresu Plebiscytu na Śląsku jest niemożliwa.

Marian Biesiada