Dzień Strażaka
Dodane przez Andrzej Nowak dnia Maj 23 2019 21:16:06


Treść rozszerzona
Z inicjatywy prezesa kępińskiego Koła Polskiego Związku Filatelistów Edwarda Stankowiaka wydane zostały koperty i znaczki z okazji Dnia Strażaka
Na nich możemy liczyć!
- Celem jest promowanie strażaków jako ludzi dobrej roboty, którzy spieszą z pomocą w wielu sytuacjach zagrażających zdrowiu i życiu mieszkańców naszego powiatu – tłumaczy Edward Stankowiak.
Zaprojektowane zostały i wydane koperty okolicznościowe, znaczek personalizowany i stempel dodatkowy. – Są to elementy filatelistyczne wchodzące w skład tego wydania, które ma być swego rodzaju ukłonem w stronę strażaków z Państwowej Straży Pożarnej za ich ofiarna służbę i poświęcenie, ale również profesjonalizm. Dlatego też koperty opatrzone zostały stemplem „Na nich możemy liczyć!” - powiedział prezes kępińskiego koła filatelistycznego.
Do współpracy w wydaniu pamiątkowych walorów filatelistycznych zaproszona została Komeda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie. O zgromadzenie i przekazanie potrzebnych materiałów zadbał zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie kpt. Jarosław Kucharzak. Filatelista otrzymał zdjęcia budynku komendy i samochodów bojowych, które wykorzystane zostały w projekcie kopert. Na znaczku pocztowych znalazła się natomiast fotografia kępińskich strażaków.
- Sam pomysł jest świetny i spotkał się z dobrą opinią strażaków – zaznaczył kpt. J. Kucharzak. - W związku z inicjatywą prezesa kępińskiego koła filatelistycznego włączyliśmy się w tworzenie kopert oraz znaczka, których tematyką jest Państwowa Straż Pożarna w Kępnie i szeroko rozumiane służby ratownicze. Inicjatywa jest świetna, dlatego że promuje nie tylko PSP jako służbę ratowniczą, ale też rozsławia region, miasto i gminę Kępno, jak również powiat kępiński.
Okolicznościowe koperty ze znaczkami opatrzone stemplem są do nabycia na Poczcie od 4 maja, czyli święta braci strażackiej i ich patrona św. Floriana.
bem
Kpt. J. Kucharzak i E. Stankowiak prezentują wydania filatelistyczne poświęcone strażakom