PZF Okręg Śląsko-Dąbrowski Ogólnopolski Klub Zainteresowań Filatelistycznych Silesiana

  • Polski
  • Angielski
  • Hiszpański
  • Francuski
  • Niemiecki

Aktualnie online

Gości online: 51

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 17
Najnowszy użytkownik: Tadeusz Kulik

Kalendarz

Po Wt śr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Zegar



Ankieta

Jak oceniasz stronę "Silesiany"











Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.

Licznik

free counters

Metalowe Kapsle

Kolekcjonerstwo

Noworoczne życzenia i filatelistyczne podsumowanie
Dodane przez Andrzej Nowak, dnia 05.02.2020 18:21 Kategoria: Oddział Zabrze
Oddział Zabrze

Noworoczne życzenia i filatelistyczne podsumowania

W piątek, 17 stycznia 2020 r., w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie odbyło się spotkanie noworoczne kępińskiego Koła Polskiego Związku Filatelistów im. T. P. Potworowskiego

Uczestników spotkania, wśród których znaleźli się kępińscy filateliści oraz ich długoletni przyjaciele i współpracownicy, powitał prezes Zarządu Koła PZF im. T. P. Potworowskiego w Kępnie Edward Stankowiak.

- Dzisiejsze spotkanie jest naszym pierwszym styczniowym spotkaniem, które być może zapoczątkuje nową tradycję spotkań noworocznych, do tej pory były to bowiem grudniowe uroczystości wigilijne – wyjaśniał prezes. - Chcemy złożyć sobie życzenia pomyślności w nowym roku i nakreślić plany dotyczące naszej działalności. Wydarzenie ma uroczysty charakter, a dodatkowo jest okazją do promocji nowo wydanego „Albumu Filatelistyki Ziemi Kępińskiej”.

Promocji książki autorstwa E. Stankowiaka, prezentującej działalność wydawniczą kępińskiego Koła PZF, które w 2018 roku świętowało 60-lecie istnienia, towarzyszyły możliwość obejrzenia zbiorów filatelistycznych i wysłuchania ciekawych opowieści dotyczących prezentowanych eksponatów.

- Dzisiejsza data jest wyjątkowa dla historii naszego miasta, 17 stycznia przypada bowiem 100-lecie powrotu Kępna do Polski. Dla uczczenia tej rocznicy wspólnie z Pocztą Polską, naszymi wypróbowanymi przyjaciółmi - naczelnikiem Poczty w Kępnie Andrzejem Weissem i niezastąpioną Marią Maciejewską - przygotowaliśmy kopertę okolicznościową wraz ze znaczkiem personalizowanym –
poinformował E. Stankowiak. Kopertę i znaczek upamiętniające powrót Kępna do Macierzy zakupić już można w kępińskiej placówce Poczty.

Dodatkowo, specjalnie dla uczestników uroczystości w PBP przygotowana została niespodzianka. W ich ręce trafiła opatrzona datownikiem numerowana koperta okolicznościowa, na której znalazła się informacja o noworocznym spotkaniu kępińskich filatelistów i ich przyjaciół połączonym z promocją książki.

Tego dnia podsumowana została działalność kępińskich filatelistów w trakcie 4-letniej kadencji. - Sporo się przez ten czas działo, a ostatnio jesteśmy dumni z tego, iż udało nam się za pośrednictwem naszego krajana, znanego artysty Zdzisława „Chico” Mikołajczaka nawiązać kontakt z filatelistami z niemieckiej miejscowości Kempen, która w połowie XIX wieku w zaborze pruskim otrzymała kodowy numer 711. Nasze Kępno miało wtedy numer 712, czyli sąsiadujemy w tym wykazie – informował E. Stankowiak.

W ciągu minionej kadencji filateliści zorganizowali w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie 11 pokazów i wystaw filatelistycznych. - Mogliśmy tego dokonać, dzięki uprzejmości dyrektora biblioteki Wiesława Walasa, który nas przygarnął i umożliwił spotkania – zaznaczył E. Stankowiak. - Poza przedsięwzięciami organizowanymi w bibliotece odbyły się też duże wystawy filatelistyczne w Bralinie i Perzowie, które cieszyły się dużym powodzeniem. Ponadto wspólnie z Tadeuszem Hanuszewiczem zostaliśmy zaproszeni do stworzenia wystawy filatelistycznej o samochodach oraz ekspozycji modeli w muzeum w Sycowie. Mieliśmy również wystawę w Ostrzeszowie – relacjonował prezes.

W wyniku przeprowadzonych tego dnia wyborów prezesem Zarządu Koła na kolejną kadencję pozostał E. Stankowiak, a skarbnikiem Maciej Nowak.

Uroczyste spotkanie zwieńczone zostało degustacją pysznego tortu, ufundowanego przez najmłodszą z grona kępińskich filatelistów Annę Lemiesz.



















...

Komentarze

Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Copyright 2009 Polski Związek Filatelistów - Okręg Śląsko Dąbrowski. Wszystkie praca zastrzeżone.
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2009 by Nick Jones.
Design: MaGiK, Code: Seba0p