PZF Okręg Śląsko-Dąbrowski Ogólnopolski Klub Zainteresowań Filatelistycznych Silesiana

  • Polski
  • Angielski
  • Hiszpański
  • Francuski
  • Niemiecki

Aktualnie online

Gości online: 8

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 17
Najnowszy użytkownik: Tadeusz Kulik

Kalendarz

Po Wt śr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
             

ZegarAnkieta

Jak oceniasz stronę "Silesiany"Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.

Licznik

free counters

Metalowe Kapsle

Kolekcjonerstwo

Na harcerską brać można liczyć!
Dodane przez Andrzej Nowak, dnia 23.06.2019 13:22 Kategoria: Oddział Zabrze
Oddział ZabrzeNa harcerską brać można liczyć!

Wydane zostały kolejne koperty i znaczki z serii „Na nich możemy liczyć!” – tym razem poświęcone harcerzom ze Związku Harcerstwa Polskiego – Hufiec im. Wojska Polskiego w Kępnie

Z inicjatywy prezesa kępińskiego Koła Polskiego Związku Filatelistów Edwarda Stankowiaka wydane zostały kolejna koperta i znaczki z serii „Na nich możemy liczyć!” – tym razem poświęcone harcerzom ze Związku Harcerstwa Polskiego – Hufiec im. Wojska Polskiego w Kępnie, którzy już wkrótce, 22 czerwca br., świętować będą 40-lecie stanicy harcerskiej „Watra” w Kobylej Górze. - Zgodnie z realizacją pomysłu, który zrodził się dużo wcześniej, a który zakłada prezentowanie instytucji i ludzi, na których możemy liczyć, tym razem do współpracy zaprosiłem ZHP Hufiec Kępno. Dobrze się składa, ponieważ zbliża się 40. rocznica istnienia stanicy w Kobylej Górze i z tej okazji opracowane zostały walory filatelistyczne – mówi prezes E. Stankowiak.
Zaprojektowane i wydane zostały: koperta okolicznościowa, znaczek personalizowany oraz stempel dodatkowy. To wyjątkowy i niepowtarzalny efekt współpracy E. Stankowiaka z kępińskimi harcerzami, którzy z dumą podkreślają, że są jedynym hufcem w Polsce, który posiada teraz własne wydawnictwa pocztowe. O zgromadzenie i przekazanie potrzebnych materiałów, czyli wizerunku stanicy oraz logo hufca, zadbał zastępca komendanta phm. Tomasz Nawrocki. - Kępińscy harcerze podczas sobotniego wydarzenia gościć będą harcerzy z całej Wielkopolski, dlatego walory filatelistyczne to znakomity sposób na zaprezentowanie się. Przy pomocy koperty ze znaczkiem będą oni mogli upamiętnić swoje święto i podzielić się tym z innymi harcerzami – podkreślił E. Stankowiak. - Bardzo podoba nam się ten pomysł, a wykonanie jest świetne. Przebrnięto przez wszystkie trudności i efekt jest znakomity. Myślę, że kiedy wszyscy komendanci hufców oraz Komenda Chorągwi Wielkopolskiej ZHP dostaną taką kopertę ze znaczkiem, na pewno będą mile zaskoczeni i będą nam zazdrościć, a może przyczyni się to również do promocji ZHP nie tylko w Kępnie, ale i w całej Polsce – zauważył komendant hufca phm. Marcin Szajdak.
Ponadto, podczas spotkania organizacyjnego z komendantem hufca oraz jego zastępcą, prezes kępińskiego Koła Polskiego Związku Filatelistów uzgodnił zasady dalszej współpracy, polegającej na promowaniu filatelistyki wśród harcerskiej braci. - Myślę, że będzie to miły początek owocnej współpracy – przyznał E. Stankowiak.
Okolicznościowe koperty ze znaczkami, opatrzone stemplem, można nabyć w budynku Poczty Polskiej od 22 czerwca br., czyli dnia, w którym uroczyście obchodzone będzie 40-lecie kobylogórskiej stanicy „Watra”.
KRKomentarze

Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Copyright 2009 Polski Związek Filatelistów - Okręg Śląsko Dąbrowski. Wszystkie praca zastrzeżone.
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2009 by Nick Jones.
Design: MaGiK, Code: Seba0p