PZF Okręg Śląsko-Dąbrowski Ogólnopolski Klub Zainteresowań Filatelistycznych Silesiana

  • Polski
  • Angielski
  • Hiszpański
  • Francuski
  • Niemiecki

Aktualnie online

Gości online: 15

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 17
Najnowszy użytkownik: Tadeusz Kulik

Kalendarz

Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

ZegarAnkieta

Jak oceniasz stronę "Silesiany"Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.

Licznik

free counters

Metalowe Kapsle

Kolekcjonerstwo

Spotkanie wigilijne w Ostrzeszowie
Dodane przez Arkadiusz Kafka, dnia 16.12.2015 22:28 Kategoria: Oddział Zabrze
Oddział Zabrze

Już po raz ósmy, 11 grudnia 2015 roku, odbyło się spotkanie wigilijne filatelistów z Kępna i Koła PZF przy Ostrzeszowskim Centrum Kultury w Ostrzeszowie z zaproszonymi gośćmi. W spotkaniu uczestniczyli: Burmistrz M i G Ostrzeszów Mariusz Witek, Starosta ostrzeszowski Lech Janicki, członek zarządu starostwa powiatowego Zofia Witkowska, Artur Derewiecki - dyrektor Ostrzeszowskiego Centrum Kultury, Wiesław Walas - dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kępnie, Maria Morta - biuro rachunkowe, Grażyna Nelec FOTO STUDIO, ks. Jacek Pochanke. Media prezentowane były przez tygodniki „Nasze Strony” oraz „Czas Ostrzeszowski”. Spotkanie to było również okazją do podsumowania dokonań Koła PZF z Kępna przez Edwarda Stankowiaka oraz Henryka Dembskiego – Koła PZF przy OCK w mijającym roku 2015. Koła PZF Kępna oraz Koło przy OCK w Ostrzeszowie od 2011 roku nadają tytuł pt. Przyjaciel Filatelistyki Południowej Wielkopolski, osobom prywatnym, organizacjom społecznym i instytucjom, wspomagających działania na rzecz filatelistyki regionu Południowej Wielkopolski. Podczas spotkania dokonano wręczenia kolejnych tytułów za 2015 rok. Przewodniczący kapituły Henryk Dembski w asyście prezesa Edwarda Stankowiak dokonali wręczenia tytułu Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie za współorganizacje wielu wystaw filatelistycznych oraz spotkań filatelistycznych w bibliotece. Następny tytuł wręczono Państwu Urszuli i Szymonowi Rubik z Ostrzeszowa, za wspieranie w różnorodny sposób filatelistów obydwu kół ostrzeszowskich. Uroczystość wigilijną tradycyjnie rozpoczął filatelista - ks. Jacek Pochanke od przeczytania fragmentów Pisma Świętego, złożenia wszystkim uczestnikom spotkania życzeń bożonarodzeniowych i noworocznych. Następnie wszyscy wzajemnie składali sobie życzenia i łamali się opłatkiem. Podczas wigilii spożywano tradycyjne posiłki: barszcz z krokietem, karpia, pierogi, kapustę z grochem, śledź w śmietanie, ziemniaki, sałatkę śledziową, przygotowane przez Zajazd na Kuźnika w Ostrzeszowie.

Specjalnie przygotowany tort z życzeniami świątecznymi, makowce oraz kosz z różnorodnymi ciastkami został ufundowany przez firmę „Idźczak- Meble” z Kępna i był dodatkiem do kawy i herbaty.
Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali kalendarz filatelistyczny na 2016, przygotowany przez Koło PZF w Ostrzeszowie wraz z upominkiem. Uczestnicy spotkania z wigilii w 2014 roku otrzymali pamiątkowe zdjęcie od FOTO STUDIO Grażyny Nelec. Prezes Koła PZF w Kępnie wręczył wszystkim ilustrowaną kopertę upamiętniającą to spotkanie ze znaczkiem bożonarodzeniowym i stemplem z datą 11.12.2015 oraz przygotowaną specjalnie na tą okazję chorągiewkę Koła PZF w Kępnie. Przy daniach wigilijnych kontynuowano integracyjne spotkanie filatelistów i ich przyjaciół. Zdjęcia wykonywała i udostępniła - Grażyna Nelec.
Komentarze

Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Copyright 2009 Polski Związek Filatelistów - Okręg Śląsko Dąbrowski. Wszystkie praca zastrzeżone.
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2009 by Nick Jones.
Design: MaGiK, Code: Seba0p