PZF Okręg Śląsko-Dąbrowski Ogólnopolski Klub Zainteresowań Filatelistycznych Silesiana

  • Polski
  • Angielski
  • Hiszpański
  • Francuski
  • Niemiecki

Aktualnie online

Gości online: 23

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 17
Najnowszy użytkownik: Tadeusz Kulik

Kalendarz

Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

ZegarAnkieta

Jak oceniasz stronę "Silesiany"Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.

Licznik

free counters

Metalowe Kapsle

Kolekcjonerstwo

Powstańcza Poczta Polowa w 95 rocznicę II Powstania Śląskiego
Dodane przez Arkadiusz Kafka, dnia 17.08.2015 18:14 Kategoria: Oddział Chorzów
Oddział ChorzówPowstańcza Poczta Polowa w 95 rocznicę II Powstania Śląskiego


Regulamin Powstańczej Poczty Polowej organizowanej w 95 rocznicę II Powstania Śląskiego

1.Organizatorami Powstańczej Poczty Polowej są: Regionalny Koordynator ds. filatelistyki w Katowicach,
Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach,
Polski Związek Filatelistów Okręg Śląsko-Dąbrowski Oddział Chorzów koło nr 7 w Świętochłowicach,
Region Sieci w Katowicach,

2.Powstańcza Poczta Polowa zostanie zorganizowana w dniu 29 sierpnia 2015 roku. Przemieszczenie przesyłek nastąpi na trasie: Urząd Pocztowy Świętochłowice 1 - stoisko pocztowe na Pikniku Fortecznym Park im. Mieszkańców Heiloo w Świętochłowicach-Piaśnikach - Urząd Pocztowy Świętochłowice 1.

3.Do obrotu Powstańczą Pocztą Polową zostaną dopuszczone listy priorytetowe i ekonomiczne polecone, priorytetowe i ekonomiczne nierejestrowane* krajowe i zagraniczne opłacone zgodnie z obowiązującymi cennikami za usługi pocztowe w obrocie krajowym i zagranicznym.

4.Przesyłki przeznaczone do przemieszczenia Powstańczą Pocztą Polową po ich przygotowaniu w tym prawidłowym zaadresowaniu, opłaceniu zgodnie z obowiązującym cennikiem pocztowym należy przesłać/przekazać w zamkniętej kopercie w terminie do dnia 25 sierpnia 2015 roku na adres: Urząd Pocztowy Świętochłowice 1, ul. Pocztowa 12; 41-600 Świętochłowice z dopiskiem na kopercie "Powstańcza Poczta Polowa". Przesyłki te będą przewiezione przez Pocztę Polską na stoisko pocztowe na Pikniku Fortecznym Park im. Mieszkańców Heiloo. W zamkniętej kopercie z przesyłką przeznaczoną do przemieszczenia "Powstańczą Pocztą Polową" należy umieścić również opłaconą znaczkami zgodnie z obowiązującym cennikiem kopertę z adresem zwrotnym, na który należy przesłać opracowane przesyłki "Powstańczej Poczty Polowej".

5.Przesyłki przeznaczone do przemieszczenia "Powstańczą Pocztą Polową" będą również przyjmowane w dniu 29 sierpnia 2015r w godzinach od 1000 do 1600 na stoisku pocztowym zorganizowanym na Pikniku Fortecznym - Park im. Mieszkańców Helioo w Świętochłowicach - Piaśnikach.

6.Przesyłki dopuszczone do przemieszczenia "Powstańczą Pocztą Polową" po ostemplowaniu datownikiem okolicznościowym z hasłem: 95 rocznica II Powstania Śląskiego zostaną przekazane upoważnionej osobie w celu ich przewiezienia przez członków koła terenowego Świętochłowice Stowarzyszenie Na Rzecz Zabytków Fortyfikacji "Pro Fortalicium" biorących udział w rekonstrukcji II Powstania Śląskiego na trasie: stoisko pocztowe na Pikniku Fortecznym Park im. Mieszkańców Heiloo - Urząd Pocztowy Świętochłowice.

7.Po przewiezieniu Powstańczą Pocztą Polową przesyłki zostaną przekazane przez upoważnioną osobę do Urzędu Pocztowego Świętochłowice 1, gdzie zostaną ostemplowane datownikiem eksploatacyjnym oraz stemplem informacyjnym o treści Powstańcza Poczta Polowa przewieziono na trasie pole rekonstrukcji II Powstania Śląskiego - Urząd Pocztowy Świętochłowice 1.

8.Następnie przesyłki zostaną przekazane do dalszej eksploatacji celem doręczenia adresatom zgodnie z obowiązującymi przepisami.

9.Za prawidłową realizację przemieszczenia przesyłek "Powstańczej Poczty Polowej" odpowiadają Region Sieci w Katowicach, Regionalny Koordynator ds. Filatelistyki.

10.Niniejszy Regulamin został zatwierdzony przez Biuro Marketingu i Filatelistyki w dniu 05.08.2015 roku.

*Nadawca przyjmuje do wiadomości, że nadaje przesyłki nierejestrowane na własne ryzyko ze względu na brak możliwości żądania odszkodowania za utratę lub uszkodzenie przesyłki nierejestrowanej. Prawo Pocztowe art.58 pkt. 1. "Z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania powszechnej usługi pocztowej przysługuje odszkodowanie za utratę przesyłki poleconej, paczki pocztowej, przesyłki z zadeklarowana wartością, za ubytek lub uszkodzenie przesyłki z zadeklarowaną wartością, przesyłki poleconej, paczki pocztowej" .kartka wraz z przygotowanym znaczkiem i kasownikiem okolicznościowym wg. projektu Adama Kultysa
Komentarze

Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Copyright 2009 Polski Związek Filatelistów - Okręg Śląsko Dąbrowski. Wszystkie praca zastrzeżone.
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2009 by Nick Jones.
Design: MaGiK, Code: Seba0p