PZF Okręg Śląsko-Dąbrowski Ogólnopolski Klub Zainteresowań Filatelistycznych Silesiana

  • Polski
  • Angielski
  • Hiszpański
  • Francuski
  • Niemiecki

Aktualnie online

Gości online: 8

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 17
Najnowszy użytkownik: Tadeusz Kulik

Kalendarz

Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

ZegarAnkieta

Jak oceniasz stronę "Silesiany"Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.

Licznik

free counters

Metalowe Kapsle

Kolekcjonerstwo

SWF New York 2016
Dodane przez Arkadiusz Kafka, dnia 03.08.2015 11:43 Kategoria: Oddział Zabrze
Oddział Zabrze
POLSKI ZWIĄZEK FILATELISTÓW
ODDZIAŁ ZABRZE

41-800 Zabrze, ul. Karłowicza 7, Skrytka pocztowa 52 tel. kom. 609 495 785
Nr rachunku ING Bank Śląski I Oddział Zabrze -12 1050 1588 1000 0002 0031 8467
OFERTA

Wycieczki na Światową Wystawę Filatelistyczną do USA - Nowy York w terminie 25.05 - 2.06.2016
Informujemy, że Zarząd Oddziału PZF w Zabrzu organizuje wyjazd na Światową Wystawę Filatelistyczną „Nowy York – 2016”, która odbędzie się w Nowym Jorku w dniach 25.05 - 2.06.2016 w Jacob Jovitas Courention Center ( 9 dni).
Orientacyjna cena wycieczki 6500,00 zł od osoby - program w załączeniu, konkretną ostateczną cenę wycieczki przekażemy państwu w pierwszych dniach nowego roku 2016. W ramach w/w ceny proponujemy:
- przelot rejsowym samolotem na trasie Katowice/Warszawa - Toronto - Nowy Jork Warszawa /Katowice
- transfer autobusowy na terenie Kanady i USA
- 7 noclegów w Hotelu xxx -1- w Toronto, 5-Nowy York i 1- Waszyngton
- 7 śniadań w hotelu zamieszkania
- opieka pilota - przewodnika
- ubezpieczenie KL+NNW +CP (choroby przewlekłe, podatek VAT)
Warunkiem udziału w wycieczce jest wpłacenie do 15 października 2015 r I raty w kwocie 1500,00. Pozostałą należność do ustalonej ceny za wycieczkę należy uiszczać ratalnie w co najmniej następujących nieprzekraczalnych terminach:
- w kwocie 1000,00 złotych do 15 listopada 2015
- w kwocie 1000,00 złotych do 15 stycznia 2016
- w kwocie 1000,00 złotych do 15 lutego 2016
- w kwocie 1000,00 złotych do 15 marca 2016
- w kwocie 1000,00 złotych do 15 kwietnia 2016
Powyższe terminy wynikaj ą z treści zawartej umowy z biurem podróży na zorganizowanie przedmiotowej wycieczki wraz z obowiązkiem wpłacenia pierwszej transzy rezerwacji.
Wpłat należy dokonywać przelewem na konto Rainbow Tours Odział Zabrze ul. Wolności 301 41-800 Zabrze nr konta BOŚ S.A. 54 1540 1245 2056 4808 2187 0033 z dopiskiem wycieczka USA.
Przy zgłoszeniu uczestnictwa należy podać następujące dane do biura Oddziału PZF w Zabrzu Telefon 609 49 57 85 email, kolekcjoner_zabrze@interia.pl.
- Nazwisko i imię
- Datę urodzenia
- Nr paszportu zgodnie z paszportem data wydania i data ważności
- Adres z kodem pocztowym
- Dane kontaktowe ; telefon, email
- Informację o wizie - jest/ważna do ……..lub w trakcie załatwiania
Przekładając Państwu ofertę tej filatelistyczno-turystycznej wycieczki zapraszamy do udziału wszystkich zainteresowanych filatelistów i sympatyków filatelistyki.
Ilość miejsc ograniczona - 26 miejsc.
Pozostajemy z filatelistycznymi pozdrowieniami.


Zarząd Oddziału PZF w Zabrzu

Proponowany program imprezy:


Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow Tours na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot z Katowic/Warszawy i przelot do Kanady. Przylot do Toronto, odprawa paszportowa zgodnie z obowiązującymi procedurami wizowymi. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie i nocleg w hotelu w okolicy Toronto.

Dzień 2
Po śniadaniu, wykwaterowanie i poranne zwiedzanie Toronto, uznanego za kanadyjską stolicę biznesu. Wjazd oszkloną, panoramiczną windą na szczyt CN Tower, drugiej co do wielkości konstrukcji świata (553 m). Następnie zwiedzanie dzielnicy finansowej z historycznym oraz nowoczesnym ratuszem – leżącym przy Nathan Square. Przejazd do Parku Królowej z budynkiem parlamentu prowincji obok najstarszego uniwersytetu. Następnie udamy się nad wodospad Niagara, który jest jedną z największych atrakcji turystycznych wschodniego wybrzeża. Wodospad utworzony jest na rzece Niagara, która płynąc z jeziora Erie do jeziora Ontario, musi pokonać prawie stumetrową różnicę poziomów. Spacer nad wodospadem i rejs statkiem wycieczkowym, pod najszerszą część wodospadu, zwaną Końską Podkową. Przejdziemy na kolejne punkty widokowe wzdłuż urwistego brzegu granicznej rzeki Niagara. Wjazd na wieżę Skylon Tower (dla chętnych dodatkowo płatne ok. 30 USD), z której rozciąga się piękny widok na cały przełom rzeki i na stronę amerykańską.Wieczorem około godziny 21:00 dla chętnych dodatkowy spacer nad wodospad, który w ciemności rozświetlają kolorowe reflektory tworząc niepowtarzalną magię mgły, światła i huku wody. Nocleg w hotelu w Niagara Falls.

Dzień 3
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do Nowego Jorku. Trasa będzie prowadzić malowniczymi dolinami, przez Stan Pensylwania i Nowy Jork, z postojami fotograficznymi i przerwami aby nacieszyć się przyrodą północnej części USA. Po przyjeździe do NYC, zobaczymy Metropolitan Opera oraz budynek Dacota, w którym zamieszkiwał John Lennon wraz ze swoją żona Yoko Ono. Następnie zawitamy do Central Parku, gdzie wśród naturalnego piękna przyrody, można cieszyć się zarówno zaplanowanymi jak i improwizowanymi spektaklami. Krótki spacer po Central Parku m.in. Strawberry Fields z pamiątkową mozaiką Imagine na jego cześć. Staniemy na Times Square w centrum Manhattanu przy Brodwayu, z ogromną liczbą teatrów, sklepów i restauracji. Nocleg w hotelu w Nowym Jorku.

Dzień 4
Śniadanie w hotelu Po śniadaniu udział w Wystawie Filatelistycznej w Jacob Javits Convention Center.
Nocleg w hotelu .

Dzień 5
Śniadanie w hotelu Po śniadaniu udział w Wystawie Filatelistycznej w Jacob Javits Convention Center.
Nocleg w hotelu .

Dzień 6

Śniadanie w hotelu, następnie zwiedzanie Nowego Jorku, uznanego za epicentrum globalnej kultury, rozrywki i finansów, które rozpoczniemy wjazdem na Empire State Building - jeden z głównych symboli Nowego Jorku. Z wieży będziemy podziwiać widoki na Manhattan i panoramę miasta. Kolejnym punktem zwiedzania będzie wizyta na Rockefeller Center oraz spacer Piątą Aleją. Wejdziemy do Katedry św. Patryka oraz odwiedzimy znaną dzielnicę teatralną Broadway, dworzec Grand Central, siedzibę ONZ, Bibliotekę Nowojorską i Operę Metropolitan. Rejs statkiem na wyspę Liberty Island, gdzie mieści się Statua Wolności oraz wyspę Ellis Island, która dla milionów emigrantów (w tym 1.5 miliona Polaków) była pierwszym przystankiem na ziemi amerykańskiej. Na Ellis Island, pod koniec XIX w., działało centrum przyjmowania emigrantów przybywających do Stanów Zjednoczonych z Europy w poszukiwaniu lepszego życia. Następnie odwiedzimy Memorial 9/11, który powstał ku czci osób poległych
w bestialskich zamachach terrorystycznych na World Trade Center w 2001 r. w tzw. strefie Ground Zero. Odwiedzimy dzielnicę finansową na Manhattanie oraz gmach Giełdy Nowojorskiej - miejsca, które najlepiej znamy z wielu amerykańskich ekranizacji. Zobaczymy Wall Street oraz historyczny kościół św. Trójcy. Powrót do hotelu, nocleg w Nowym Jorku.

Dzień 7
Po śniadaniu, wykwaterowanie i przejazd do Waszyngtonu - stolicy USA. Trasa będzie prowadzić przez stany New Jersey, Pensylwania, Delaware aż do DC Columbia. Na trasie odwiedzimy jeden z terenów, zamieszkałych przez Amiszów. Zobaczymy oryginalne dorożki Amiszów, dowiemy się czym różnią się ich domy i sposób życia. Wstąpimy do wioski Amiszów i nie Amiszów, czyli "Anglików". Dowiemy się ciekawostek na temat filozofii życia oraz poznamy tradycje, którym są wierni od dziesiątków lat. Po przyjeździe do Waszyngtonu, zwiedzanie miasta podczas którego zobaczymy najciekawsze zakątki miasta, m.in. Kapitol – siedzibę Kongresu i Senatu oraz Bibliotekę Kongresu. Kamień węgielny pod Kapitolem został umieszczony przez samego Jerzego Waszyngtona. Kapitol kryje w sobie liczne pomieszczenia, w tym ponad 500 pokoi. Zatrzymamy się pod pomnikiem Kazimierza Pułaskiego na pobliskim placu Freedom Plaza oraz pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki przed frontem Białego Domu. Następnie spacer do monumentalnego mauzoleum prezydenta Abrahama Lincolna. Po drodze zobaczymy pomniki poświęcone Bohaterom Wojny Wietnamskiej i Wojny Koreańskiej. Na końcu zwiedzania, każdy będzie miał możliwość „usiąść na kolanie” noblisty Alberta Einsteina lub zadumać się przed pomnikiem doktora Martina Luthera Kinga. Dojazd na nocleg do hotelu w Waszyngtonie, zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 8
Po śniadaniu, udamy się do stolicy hazardu na wschodnim wybrzeżu - Atlantic City. Możliwość zakupów w pobliskich „outletach” lub spróbowania szczęścia w słynnych kasynach rywalizujących o palmę pierwszeństwa z kasynami w Las Vegas. Po południu wyjazd z Atlantic City i przejazd na lotnisko w Nowym Jorku.Lot powrotny do Polski.

Dzień 9
Przylot do Warszawy/Katowic.

Uwagi!
- Napoje alkoholowe zakupione w strefie wolnocłowej i przewożone w bagażu podręcznym, pomimo odpowiedniego opakowania są rekwirowane na lotniskach europejskich.
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Zakwaterowanie :

Hotele *** - o średnim standardzie; zwykle położone poza centrum miasta ,w pobliżu metra (7 rozpoczętych dób hotelowych).
Pokoje: 2 - osobowe z możliwością zakwaterowania dodatkowo dziecka do 14 roku życia (pokoje wyposażone są w 2 podwójne łóżka i nie ma możliwości wstawienia dostawki), wszystkie klimatyzowane z łazienkami oraz najczęściej TV-sat.
Do dyspozycji gości: w hotelu restauracja oraz bar.
Wyżywienie: śniadania
Kategoria lokalna: ***
Świadczenia
Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym z Warszawy/Katowic do Toronto ,powrót do Warszawy/Katowic z Nowego Jorku, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie śniadania ,transfery klimatyzowanym autokarem, obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opieka polskiego pilota lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta podczas realizacji programu i ubezpieczenie TU Europa - wariant standard (NW, KL, CP, Assistance oraz bagaż).
Cena podstawowa nie obejmuje: wizy amerykańskiej, kosztów realizacji programu zwiedzania (biletów wstępu, obsługi przewodników, bagażowych, kierowców, itp ) - ok. 200 USD (płatne obligatoryjnie na miejscu); przejazdów komunikacją miejską, oraz innych wydatków osobistych i pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.
Wizy
Wiza
- Obywatele Polski mają obowiązek posiadania ważnej wizy przy wjeździe do Stanów Zjednoczonych Ameryki.
- Nie ma możliwości pośredniczenia w jej otrzymaniu, tak więc każdy Klient musi ją uzyskać we własnym zakresie.
- O wizę należy starać się w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Warszawie i w Konsulacie Generalnym Stanów Zjednoczonych w Krakowie. Szczegóły (koszty, sposób aplikacji) na stronie: http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/jak-ubiega-si-o-wiz.html.
- W przypadku osób podróżujących na podstawie paszportu wydanego przez kraj inny niż Polska klienci zobligowani są do sprawdzenia w Ambasadzie Stanów Zjednoczonych przepisów celnych ich obowiązujących.
- Dla obywateli krajów objętych programem o ruchu bezwizowym (VWP) obowiązkowa jest rejestracja w systemie ESTA (Electronic System For Travel Autorisation) – lista krajów uczestniczących w programie jest dostępna na stronie:
https://esta.cbp.dhs.gov/esta/WebHelp/ESTA_Screen-Level_Online_Help_1.htm#vwp2.
ESTA jest systemem służącym do określenia, czy dana osoba jest uprawniona do wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych. W celu rejestracji i wniesienia opłaty, najpóźniej na 72 godziny przed planowaną podróżą, należy wypełnić formularz dostępny na stronie:
https://esta.cbp.dhs.gov/esta/.
- Klienci powinni posiadać wydrukowaną kopię potwierdzenia złożenia wniosku o zezwolenie na wjazd na terytorium USA w systemie ESTA i okazać ją podczas odprawy na lotnisku (zarówno na lotnisku w Polsce, jak i w USA).
Cena imprezy od osoby /w pokoju 2 os/ wynosi: 6500 zł

Uprzejmie informujemy ,że jesteśmy do Państwa dyspozycji odnośnie realizacji programu .


Z poważaniem

Brygida Zymela
Kierownik Biura
tel. kom. 797 408 055

Komentarze

Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Copyright 2009 Polski Związek Filatelistów - Okręg Śląsko Dąbrowski. Wszystkie praca zastrzeżone.
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2009 by Nick Jones.
Design: MaGiK, Code: Seba0p