PZF Okręg Śląsko-Dąbrowski Ogólnopolski Klub Zainteresowań Filatelistycznych Silesiana

  • Polski
  • Angielski
  • Hiszpański
  • Francuski
  • Niemiecki

Aktualnie online

Gości online: 10

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 17
Najnowszy użytkownik: Tadeusz Kulik

Kalendarz

Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

ZegarAnkieta

Jak oceniasz stronę "Silesiany"Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.

Licznik

free counters

Metalowe Kapsle

Kolekcjonerstwo

Spotkanie wigilijne w Ostrzeszowie
Dodane przez Andrzej Nowak, dnia 20.12.2013 19:45 Kategoria: Oddział Zabrze
Oddział ZabrzeSpotkanie wigilijne w Ostrzeszowie
Po raz szósty, 12 grudnia, odbyło się spotkanie przy wigilijnym stole filatelistów z Kępna i Koła PZF przy Ostrzeszowskim Centrum Kultury w Ostrzeszowie oraz zaproszonych gości. Zaproszenie przyjęli i uczestniczyli: Zofia Witkowska-wicestarosta powiatu ostrzeszowskiego, Artur Derewiecki - dyrektor Ostrzeszowskiego Centrum Kultury, Wiesław Walas-dyrektor Powiatowej Biblioteki w Kępnie, Andrzej Weiss-naczelnik Poczty w Kępnie, Maria Morta - biuro rachunkowe, Grażyna Nelec, kś. Jacek Pochanke.
Media prezentowane były przez: Tygodnik Kępiński- Mirosława Łape-red. Naczelny, tygodnik ”Nasze Strony”- Beatę Daszczyk – red. Naczelny, tygodnik „Czas Ostrzeszowski”- Krzysztofa Juszczaka.
Spotkanie to było również okazją do podsumowania dokonań Koła PZF z Kępna przez Edwarda Stankowiaka oraz Henryka Dembskiego – Koła PZF przy OCK. Przedstawiono również zamierzenia na 2014 rok, który w Południowej Wielkopolsce będzie rokiem Jana Pawła II. Planowane są wystawy w Kępińskim Domu Kultury w Kępnie od 11 kwietnia oraz w Galerii Ostrzeszowskiego Centrum Kultury. Planuje się również zorganizowanie przewiezienia specjalnej poczty i wysłania z Watykanu, przez uczestnika pielgrzymki z Ostrzeszowa.
Dokonano odznaczeń: Brązową Odznaką Honorową PZF Antoniego Filipowicza oraz Złotą Odznaką Honorową PZF Tygodnik Kępiński.
Koła PZF Wieruszowa, Kępna oraz Koło przy OCK w Ostrzeszowie od 2011 roku nadają tytuł pt.”Przyjaciel Filatelistyki Południowej Wielkopolski” osobom prywatnym, organizacjom społecznym i instytucjom, wspomagających działania na rzecz filatelistyki regionu Południowej Wielkopolski. Podczas spotkania dokonano wręczenia kolejnych tytułów za 2013 rok. Przewodniczący kapituły Henryk Dembski w asyście prezesa Edwarda Stankowiaka dokonali wręczenia Tytułów Urzędowi Poczty w Kępnie oraz Tygodnikowi Czas Ostrzeszowski w Ostrzeszowie.
Wręczono podziękowania w postaci dyplomów za przekazanie odpisu 1% należnego podatku za 2012rok. Koło w 2013 roku wzbogaciło się o kwotę 3001zł, która została wydana na cele statutowe jak: wykonanie oscarów filatelistycznych pt. Przyjaciel Filatelistyki Południowej Wielkopolski, wydanie kolejnego kalendarza filatelistycznego na 2014 rok oraz druk wydawnictwa pt. Katalog, koperty okolicznościowe i widokówek wydanych przez RUP w Kaliszu w latach 2005-2011.
Wręczono także Akt Nadania Tytułu Honorowego Prezesa Koła PZF w Kępna Krzysztofowi Scheffsowi, ustanowionego decyzją Zarządu koła PZF w Kępnie, członek Polskiego Związku Filatelistów od 1955 roku, współzałożyciel Koła; w latach 1965 – 1997 pełnił funkcję prezesa.
Uroczystość wigilijną rozpoczął filatelista - ks. Jacek Pochanke od przeczytania fragmentów Pisma Świętego, złożenia wszystkim uczestnikom spotkania życzeń bożonarodzeniowych i noworocznych. Następnie wszyscy wzajemnie składali sobie życzenia-łamiąc się opłatkiem.
W czasie wigilii spożywano również tort z życzeniami, ufundowany od firmy” Idźczak- Meble”, która w 2011 roku została uhonorowana oscarem filatelistycznym.
Wszyscy podczas spotkania wigilijnego otrzymali kalendarz filatelistyczny na 2014 wraz z pamiątką, uczestnicy z wigilii z 2012roku otrzymali pamiątkowe zdjęcie od Grażyny Nelec. Prezes Koła PZF w Kępnie wręczył wszystkim kopertę upamiętniającą spotkanie ze znaczkiem spersonalizowanym przygotowanym specjalnie na tą okazje.
Na zakończenie spotkania były podziękowania uczestników za wspaniały wieczór i jednocześnie zapewnienia, ze za rok znów podzielą się opłatkiem i wspólnie zaśpiewają „ Wśród nocnej ciszy”. Zdjęcia - Grażyna Nelec.

Przesłał:
Henryk DembskiKomentarze

Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Copyright 2009 Polski Związek Filatelistów - Okręg Śląsko Dąbrowski. Wszystkie praca zastrzeżone.
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2009 by Nick Jones.
Design: MaGiK, Code: Seba0p